Terminal płatniczy za 0 zł przez 18 miesięcy w Pekao. Oferta dostępna do końca sierpnia

 • 10 Sie 2020
 • 2 min. czytania
 • Komentarze(1)
Bank Pekao przygotował nową ofertę dla firm, które nie przyjmowały jeszcze płatności kartą. W ramach Programu Polska Bezgotówkowa można korzystać z terminala za 0 zł przez 12 miesięcy, a Pekao przedłuży ten okres o dodatkowe 6 miesięcy. Stawka 0 proc. prowizji rozliczeniowej będzie obowiązywała przez rok.
Terminal płatniczy za 0 zł przez 18 miesięcy w Pekao. Oferta dostępna do końca sierpnia

Jak uzyskać terminal POS?

Aby skorzystać z oferty, należy zostawić swój nr telefonu w formularzu kontaktowym na stronie banku. Pracownik skontaktuje się w sprawie ustalenia szczegółów i wybrania najlepszego rozwiązania. Następnie dochodzi do podpisania umowy. Po zakończonych formalnościach Pekao wysyła serwisanta, który montuje terminal POS i przeprowadza szkolenie z jego obsługi. Firma korzysta z urządzenia na zasadzie dzierżawy – płaci bankowi prowizję od przyjmowanych transakcji.

Opłaty za terminal POS

Dla firm, które nie akceptowały transakcji kartą w ciągu ostatnich 12 miesięcy, dostępna jest oferta dzierżawy terminala za 0 zł przez 18 miesięcy. Przedsiębiorstwa, które już akceptują takie transakcje, mogą dzierżawić terminal za 1 zł miesięcznie przez 12 miesięcy, a prowizje będą niższe. Standardowa opłata to od 30 do 50 zł miesięcznie w zależności od rodzaju terminala, a prowizja wynosi 0,65 proc. od transakcji. Niektóre branże regulują stałą opłatę za transakcję – nie większą niż 2 gr.

Firmy, którym kończy się dofinansowanie z ramach Polski Bezgotówkowej, mogą wziąć terminal z

łącznością GRPS za 30 zł lub z łącznością internetową za 20 zł miesięcznie.

Przeczytaj więcej o usłudze Qlips dla przedsiębiorców w Pekao >>

Rodzaje terminali

Bank Pekao udostępnia:

 • terminal z dostępem do internetu (podłączenie przewodowe z routerem) – przydatne przy dużej liczbie klientów ze względu na szybkość transakcji;
 • stacjonarny terminal POS GPRS – łączy się z internetem bezprzewodowo dzięki karcie SIM (bez dodatkowych kosztów), urządzenie wciąż musi być podłączone do prądu;
 • mobilny terminal GPRS – łączy się z internetem bezprzewodowo dzięki karcie SIM, jest wyposażony w baterię, więc nie musi być podłączony do prądu przez kilka godzin. 

Niektóre zalety terminali to:

 • szybki i bezpieczny transfer środków z transakcji na konto firmy,
 • dostęp do dodatkowych usług takich jak wymiana walut (DCC) czy wypłata gotówki w ramach cashback,
 • bezpłatny montaż, instalacja, szkolenie czy serwis,
 • wypłata gotówki z kasy za opłatą 20 gr,
 • większa elastyczność transakcji – płatności kartą są coraz bardziej popularne, szczególnie w dobie pandemii koronawirusa.

Trend bezgotówkowy widać w statystykach. Według Ministerstwa Finansów liczba terminali płatniczych w użyciu przekroczyła milion sztuk. Tymczasem kart płatniczych w obiegu jest 43 mln. Dla trzech czwartych ich posiadaczy ten środek jest znacznie częściej wybierany od gotówki.

Czy Banki Pekao przestał udzielać kredytów hipotecznych walutowych? >>

Dodano:
10 Sie 2020

1 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

 • Wwwwq Ekspert 12 sierpnia 2020
  Super ! Wszystko będzie tańsze be noszenia bilonu
  Malek Anna Ekspert 12 sierpnia 2020
  A Ty korzystasz? ;)

Podobne artykuły