Przedsiębiorcy mogą teraz skorzystać z ING Księgowości nawet bez posiadania konta

  • 22 Cze 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Taka możliwość pojawiła się od dnia 21 czerwca, kiedy przedsiębiorcy mają swoje święto. W ING Usługach dla Biznesu udostępniona została usługa fakturowania i samodzielnej księgowości, a wkrótce pojawi się informacja o ofercie promocyjnej dla klientów bez rachunku bieżącego.
Przedsiębiorcy mogą teraz skorzystać z ING Księgowości nawet bez posiadania konta

ING dla biznesu

1 lipca przedsiębiorcy będą mogli rejestrować się bezpośrednio ze strony ingksiegowosc.pl lub w  nowej aplikacji mobilnej ING Office. Niektóre jej funkcje to: sprawne wystawianie faktur sprzedażowych, rejestrowanie kosztowe oraz zarządzanie kontrahentami i dokumentami. Oprócz tego w ramach ING Księgowości przedsiębiorca może prowadzić magazyn, samodzielnie księgować faktury, rozliczać podatki i sprawy kadrowe małej firmy oraz wysyłać deklaracje do Urzędu Skarbowego.

Z rozwiązania korzysta już ponad 80 tys. klientów biznesowych. Choć aplikacja została udostępniona także przedsiębiorcom bez konta osobistego, to możliwość połączenia ING Księgowości z rachunkiem byłoby wygodne szczególnie dla mikrofirm.

Inne korzyści dla firm w ING

W bankowości internetowej ING można założyć jednoosobową działalność gospodarczą w CEiDG.   Do tej pory z tego rozwiązania skorzystało ok. 10 tys. klientów, co wśród banków, które oferują możliwość zakładania firmy przez systemy bankowe, daje udział na poziomie 40 proc. Później pozostaje założenie konta firmowego online i prowadzenie go zdalnie.

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z wielu usług, jakie daje ING m.in. założenia sklepu internetowego lub e-hurtowni z pomocą doradcy. Platforma zakupowa zostanie udostępniona w ciągu pięciu dni. Po uruchomieniu opłaty za prowadzenie nie są pobierane przez trzy miesiące. Klienci mogą płacić szybkim przelewem, kartą, BLIKIEM czy opcją „kup teraz, zapłać za 21 dni”. Szeroki wybór metod zachęci do kupowania w e-sklepie lub e-hurtowni. Uzyskane środki pojawiają się na koncie firmowym następnego dnia roboczego bez względu na sposób płatności. System jest prosty i wielofunkcyjny: umożliwia sprawdzenie transakcji, robienie zwrotów i tworzenie raportów – także na telefonie. Dodatkowo przedsiębiorca może wykorzystywać terminal płatniczy za 0 zł przez 14 miesięcy lub przez 6 miesięcy bez opłaty miesięcznej (zależy, na ile spełnia warunki programu).  Ponadto klienci biznesowi oszczędzą czas dzięki opcji podpisów kwalifikowanych. Dzięki nim szybciej i wygodniej zawrze się umowę leasingową. Proces w ING Lease jest całkowicie zdalny.

Dodano:
22 Cze 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły