Oszczędzać czy inwestować?

  • 17 Gru 2019
  • 1 min. czytania
  • Komentarze(0)
Decyzja, czy oszczędzać czy inwestować zależy od indywidualnej sytuacji finansowej i preferencji. Zanim zaczniesz inwestować, powinieneś oszczędzać
Oszczędzać czy inwestować?

Decyzja, czy oszczędzać czy inwestować zależy od indywidualnej sytuacji finansowej i preferencji. Zanim zaczniesz inwestować, powinieneś oszczędzać. Szczególnie warto to robić, kiedy masz relatywnie niskie dochody i niepewną sytuację materialną. Najpierw powinieneś zbudować swoją poduszkę finansową, czyli fundusz, z którego będziesz mógł skorzystać np. w przypadku utraty pracy czy choroby w rodzinie. Kiedy zgromadzisz już na przykład trzy- lub sześciokrotność swoich dochodów, możesz myśleć o gromadzeniu kapitału na inwestycje.

 

Nie warto jednak trzymać swoich oszczędności w domu albo na zwykłym koncie bankowym. Korzystniej jest założyć lokatę lub rachunek oszczędnościowy, gdzie osiągniesz zysk w postaci odsetek, a jednocześnie nic nie stracisz.

 

Inwestycjami powinny zajmować się osoby, które mają pewną sytuację materialną oraz zgromadzone oszczędności, ponieważ w przypadku inwestowania, istnieje ryzyko utraty kapitału. Można liczyć jednak na wyższy zysk. Warto pamiętać, że, aby osiągać korzyści finansowe, nie trzeba grać na giełdzie. Można na przykład kupić mieszkanie i osiągać comiesięczne zyski z czynszu.

 

Dodano:
17 Gru 2019

Zaktualizowano:
15 Sie 2020

Zobacz również inne poradniki

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły