Najlepsze karty kredytowe dla studentów. Którą wybrać?

  • 09 Cze 2020
  • 5 min. czytania
  • Komentarze(0)
Aktualnie konto bankowe ma praktycznie każda pełnoletnia osoba, a nawet młodsza. Równie chętnie płacimy również kartą. Zupełnie innym produktem bankowym niż karta debetowa jest karta kredytowa. To pieniądze banku, które możesz nosić w portfelu na wszelki wypadek. Jej przyznanie wiąże się jednak ze spełnieniem istotnych warunków. Zalicza się do nich m.in. posiadanie stałych dochodów. Kto więc może otrzymać kartę kredytową?
Najlepsze karty kredytowe dla studentów. Którą wybrać?

Jeśli jesteś studentem i zależy Ci na przyznaniu karty kredytowej, to masz nieco utrudnioną sytuację. Nie każdy bank posiada bowiem taki produkt w swojej ofercie. Sprawdź więc, które konto bankowe może okazać się trafionym wyborem. Czy konto młodzieżowe dedykowane m.in studentom spełni ten warunek?

Konto młodzieżowe a karta kredytowa

Banki odchodzą od proponowania kart dedykowanych bezpośrednio młodym ludziom. Wynika to z faktu, że rzadko kiedy spełniają warunek o stałych dochodach na wyznaczonym przez bank poziomie. Co więcej, konto młodzieżowe ma służyć m.in. do nauki przedsiębiorczości aniżeli życia na kredyt. Co jednak istotne, studenci mogą skorzystać ze standardowych kart. Wybraliśmy więc dodatkowo kilka ofert, które są dopasowane do wymagań studentów. Zobacz zatem, jak wybrać najlepsze młodzieżowe konto bankowe i kiedy możesz powiązać je także z kartą kredytową.

Co wzięliśmy pod uwagę w naszym zestawieniu?

•    Wiek - karty, które wzięliśmy pod uwagę, można założyć od 18 lub 21 roku życia,

•    Dochód - limit dochodów jest niski, jasno określony i możliwy do osiągnięcia przez młodych ludzi. Banki akceptują dochody z różnych źródeł. Oznacza to zatem, że student może czerpać dochody m.in. z umowy o dzieło czy umowy zlecenie. 

Ponadto, wybraliśmy te oferty, które nie nakładają wysokich opłat za prowadzenie karty, ani nie wymagają wykonywania nią kilkuset transakcji rocznie w celu uzyskania zwolnienia z tej opłaty. Należy jednocześnie zaznaczyć, że karty umieszczone w zestawieniu zostały wybrane tak, aby warunki ich założenia mogli spełnić przeciętni młodzi ludzie.

Millennium konto 360 Student - Karta Impresja

W ofercie Banku Millennium znajdziesz Konto 360 Student dedykowane osobom od 18. do 26. roku życia. Można zatem śmiało powiedzieć, że jest to typowe konto młodzieżowe, ale wyłącznie dla osób pełnoletnich.  W jego ramach studenci (i nie tylko) liczyć mogą na przyznanie karty kredytowej Impresja. Co istotne, zapewnia ona zarówno limit kredytowy, jak również atrakcyjne zniżki (do 5% zwrotu za zakupy w ponad 20 sklepach Partnerów). Przy jej użyciu możliwe jest także rozłożenie zapłaty za zakupy na raty. W tym przypadku limit kredytowy wynosi od 1 tys. do 100 tys. zł w zależności od dochodów. Uznawane są dochody pochodzące ze wszystkich źródeł, w tym umowy zlecenie czy umowy o dzieło.

Karta kredytowa dla studenta w mBanku

Mimo że mBank nie posiada w swojej ofercie karty kredytowej przeznaczonej dla studentów, to istnieje duża szansa, że możesz liczyć w nim na limit kredytowy. Jak to możliwe? Jako student masz prawo otworzyć konto dla młodych za 0 zł. (jest to młodzieżowe konto bankowe dla osób od 18. do 24. roku życia). O ile odnotowywane będą na nim stałe dochody np. ze stypendium czy umowy o dzieło, to prawdopodobne, że mBank sam zaproponuje Ci limit kredytowy. Okres bezodsetkowy wynosi 54 dni, a o tym czasie oprocentowanie kształtuje się na poziomie 10%. Limit kredytowy dotyczy kwot od 1,5 tys. do 20 tys. zł.

Karta Kredytowa w Banku Pocztowym

Jeśli chcesz z niej skorzystać, to wystarczy, że jesteś pełnoletni i osiągasz dochody 1100 zł miesięcznie. Oprocentowanie jest niższe niż w większości banków, bo wynosi tylko 9 proc. Dzięki temu oszczędzisz, jeśli zdarzy Ci się nie zdążyć ze spłatą w okresie bezodsetkowym. Możesz za to skorzystać z naprawdę wysokiego limitu, bo aż 20 tys. złotych. Oczywiście jest on uzależniony od zdolności kredytowej. Warto wiedzieć, że w przypadku tej oferty nie możesz przelewać pieniędzy z rachunku karty, ale możesz nią płacić zbliżeniowo. Dzienny limit wartości operacji gotówkowych wynosi 5000 złotych. 

Karta Visa Standard w Credit Agricole

Jeśli jesteś na stażu lub pracujesz na niepełny etat i Twoje wynagrodzenie wynosi około 500 złotych netto, to powinieneś zainteresować się ofertą Credit Agricole, w której próg dochodu jest najniższy, a limit kredytowy wynosi nawet do 10 000 zł. Przy min. obrocie miesięcznym 400 zł obsługa rachunku karty jest darmowa.

Karta Kredytowa VISA w ING Banku Śląskim

Kolejna propozycja to także przedstawicielka VISA. Oferuje ją ING Bank Śląski. Aby nie płacić za kartę, musisz na nią wydać relatywnie mało, bo tylko średnio 200 złotych miesięcznie. Jeżeli w danym miesiącu zrobisz większe zakupy, to w kolejnym nie musisz się już martwić o wysokość płatności. Bank także będzie za Ciebie pamiętał o terminie spłaty karty. Możesz sobie ustawić przypomnienie SMSem. Do karty kredytowej Visa możesz otrzymać limit kredytowy od 500 zł do 20 000 zł. Co więcej, do karty głównej możesz dodać kolejną kartę dla bliskiej Ci osoby powyżej 13 roku życia, np. dla Twojego dziecka, żony lub męża. 

Citi Simplicity w Banku Citi Handlowy

To ostatnia oferta w naszym zestawieniu. Jeśli chcesz otrzymać kartę w Banku Citi Handlowym musisz ukończyć zaledwie 18 lat i zarabiać min. 1,2 tys. złotych miesięcznie. Istotny jest także okres zatrudnienia w obecnej firmie, który wynosi min. 3 m-ce. Nieco większy limit dotyczy przedsiębiorców, którzy muszą wykazać dochód na poziomie minimum 2500 zł. Podstawowym plusem tej oferty jest to, że bezwarunkowo nie płacisz za kartę. Maksymalna kwota limitu to 10 tys. złotych.

Dodano:
04 Gru 2015

Zaktualizowano:
09 Cze 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły