Jak długo można inwestować w fundusze?

  • 10 Mar 2020
  • 2 min. czytania
  • Komentarze(0)
Fundusz inwestycyjny jest formą zbiorowego inwestowania. Głównym celem funduszy jest pomnożenie pieniędzy powierzonych przez ich uczestników. Inwestorzy wpłacają pieniądze, a zarządzające funduszem osoby inwestują je w różne instrumenty finansowe, tak żeby zarobić, a nie stracić.
Jak długo można inwestować w fundusze?

Najniższa kwota, jaką trzeba przeznaczyć na zakup jednostek uczestnictwa, wynosi 100 zł. W fundusze inwestować więc może tak naprawdę każdy, bez względu na posiadane oszczędności.

Kto powinien inwestować w fundusze?

Z uwagi na niewielki zysk, jaki oferują tradycyjne formy lokowania kapitału takie jak lokata, coraz więcej osób decyduje się zainwestować w fundusze. Prowizja z funduszy przy umiejętnym inwestowaniu potrafi być pokaźna, nic więc dziwnego, że popularność funduszy stale rośnie.


Chcesz mieć szansę na naprawdę duże zyski, jednocześnie mając dostęp do swoich pieniędzy z możliwością wypłaty środków w dowolnym momencie? Zacznij inwestować w fundusze! W ten sposób odłożysz na emeryturę, edukację dzieci i inne duże cele. 

Sprawdź na jaką emeryturę możesz liczyć! Skorzystaj z kalkulatora emerytalnego >>


Musisz jednak brać pod uwagę zmienność inwestycji – dzięki funduszom można naprawdę sporo zarobić, niestety można też stracić.

Fundusze inwestycyjne – jak długo można w nie inwestować?

Czas inwestowania w fundusze jest nieograniczony i zależy jedynie od przyjętej przez inwestora strategii. Oznacza to, że wycofać się można w dowolnym momencie. 
Jeśli uznasz, że uzyskana prowizja z inwestycji Cię nie satysfakcjonuje, możesz sprzedać jednostki uczestnictwa i odzyskać zainwestowany w nie kapitał. Czasem jest on pomniejszony o stratę, jaką zanotował dany fundusz.

Najlepsze fundusze inwestycyjne – jak znaleźć?

Jeśli chcesz, by prowizja z inwestycji w fundusze była jak największa, stawiaj wyłącznie na te najlepsze. Każdy z nas posiada inne preferencje względem inwestowania, dlatego dobór funduszu właśnie od nich należy uzależnić.


Przy doborze funduszu inwestycyjnego zwróć uwagę na:

  1. ryzyko funduszu (czy jest akceptowalne),
  2. czas uczestnictwa w fundusz,
  3. potencjalne zyski z inwestycji,
  4. opłaty na fundusz.

Nie wiesz, w który fundusz warto zainwestować? Skorzystaj z pomocy doradcy, dzięki któremu znalezienie odpowiedniego funduszu będzie jeszcze prostsze.
 

Dodano:
10 Mar 2020

Zaktualizowano:
25 Wrz 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły