Bank Pekao uruchomił usługę Qlips dla korporacji i MŚP

 • 21 Lip 2020
 • 2 min. czytania
 • Komentarze(0)
Funkcja Qlips działa w Pekao już od czerwca, ale na początku mogli z niej skorzystać klienci indywidualni. Usługa ułatwia zarządzanie fakturami w ramach bankowości internetowej Pekao, a dla firm PekaoBiznes24.
Bank Pekao uruchomił usługę Qlips dla korporacji i MŚP

Na czym polega usługa Qlips dla firm?

Qlips to narzędzie, które pozwala na wygodne przesyłanie informacji o fakturach przez bankowość internetową. Korporacje i MŚP będą mogły skorzystać z kompleksowej usługi w Pekao, która przyśpieszy wystawianie faktur, będzie pewniejsza – bo płatnik ma dostęp do faktur w dowolnym miejscu i nie jest zależny od tradycyjnej poczty – i bardziej zachęcająca dla potencjalnych klientów ze względu na wygodę.

Przeczytaj więcej o faktoringu >>

Qlips jest wspólną inicjatywą‌ ‌Związku‌ ‌Banków‌ ‌Polskich‌ ‌i ‌Krajowej‌ ‌Izby‌ ‌Rozliczeniowej. Dzięki usłudze wystawca‌ ‌faktury‌ ‌przesyła‌ ‌do‌ ‌KIR‌ ‌dane‌ ‌o‌ ‌należnych‌ ‌płatnościach,‌ ‌a ‌płatnik‌ ‌otrzymuje‌ ‌informacje‌ ‌o‌ ‌wystawionej‌ ‌fakturze‌ ‌i‌ ‌dokonuje‌ ‌opłaty‌ ‌w‌ ‌ramach swojej‌ ‌bankowości‌ ‌elektronicznej bez wpisywania danych.‌ ‌Jak na razie dotyczy to następujących dostawców (lista ta będzie stale się rozszerzać, podobnie jak lista banków, które zaoferują usługę Qlips):

 • Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A.,
 • Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S A,
 • Orange Polska S.A.,
 • Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.,
 • Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o. o. Grudziądz,
 • MPGK Krosno sp. z o.o.,
 • Student Travel sp. z o.o.,
 • Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Chełmie,
 • BCS Gwarant Invest Sp. z o.o.

Faktury w ramach Qlips mogą już opłacić klienci mBanku, Banku Millennium i Pekao. Dla nich nie wiąże się to z żadną dodatkową opłatą. Usługa‌ ‌działa‌ ‌w‌ ‌oparciu‌ ‌o‌ ‌system‌ ‌informatyczny‌ ‌utworzony‌ ‌i‌ ‌obsługiwany‌ ‌przez‌ ‌KIR.‌ ‌

Zniżki na wakacje w Banku Pekao – Sprawdź!

Jak skonfigurować Qlips w Banku Pekao?

Klienci indywidualni mogą aktywować usługę w swojej bankowości elektronicznej. W przypadku Pekao, należy zalogować się na swoje konto osobiste, wybrać zakładkę „Płatności”, a następnie ”Zarządzanie płatnościami” i „Qlips”. Znajduje się tam regulamin usługi, który należy przeczytać i zaakceptować. Następnie wystarczy wybrać z listy dostawców tych, których faktury chce się płacić tą metodą. Pozostaje już tylko konfiguracja płatności: wybór konta, z którego mają być pobrane środki i daty dokonywania płatności (w dniu otrzymania rachunku, na dwa dni przed terminem lub w terminie płatności). Jest też opcja płatności automatycznych, gdzie wybiera się maksymalną kwotę i termin zakończenia. Rachunki od wybranej firmy będą spłacać się same.

Sprawdź:

Kredyt hipoteczny w Banku Pekao

Kredyt dla mikroprzedsiębiorstw w Banku Pekao

Dodano:
21 Lip 2020

0 Komentarze

Wpisz komentarz (od 5 do 5000 znaków)

Dziękujemy!

Twój komentarz został dodany. Po akceptacji, zostanie wyświetlony na stronie.

Podobne artykuły